Home / Bestuursnieuws / Werkgroep Wooncoöperaties van start

Werkgroep Wooncoöperaties van start

Oproep van de VAA tot het vormen van een wooncoöperatie

wooncooperatie_VAA_130x80Leden van de VAA met belangstelling om mee te doen met de pilot Wooncoöperaties van de gemeente Amsterdam zijn op 24 juni 2016 voor de eerste keer bij elkaar gekomen. Tijdens deze bijeenkomst is o.a. gesproken over de uitgangspunten van de VAA in relatie met een mogelijke Wooncoöperatie. Er was voldoende animo om een werkgroep op te richten en deze richt zich op de drie tot nu toe bekende pilot locaties.
Aanleiding voor de oproep is de uitschrijving van de pilot wooncoöperaties door de gemeente Amsterdam. Dit in combinatie met het feit dat wanneer er -zoals op het Zeeburgereiland -door een corporatie wordt gebouwd dit tot een aantal beperkingen leidt:
-mensen met een hoger inkomen kunnen er niet terecht;
-gemeenschappelijke voorzieningen blijken problematisch;
-andere functies in het gebouw mogen door de corporatie niet worden geëxploiteerd.

Voor meer informatie over de doelen van deze werkgroep:
Akropolis Pilots Wooncoöperaties

Voor nieuws en documenten van deze werkgroep:
Werkgroep Wooncoöperaties